BBC Arabic haber sitesinde yer aldığı iddia edilen, "Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kalp krizi geçirdi, hayatını kaybetti." haberi sosyal medyayı salladı! Türk kullanıcılar Arap basınında çıktığı iddia edilen ve Arap Twitter kullanıcıları arasında da gündem olan haberlerle ilgili "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sağlık durumunu araştırmaya başladı. Erdoğan'ın son dakika sağlık durumu merak edildi.

Arap kullanıcılar arasında yayılan iddiaların asılsız olduğu ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sağlık durumunun iyi olduğu ve Beştepe'de bulunan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde rutin şekilde çalışmalarını sürdürdüğü şeklinde bilgiler geliyor. Arap basınında çıkan iddiaların tamamen asılsız ve yanlı olduğu ortaya çıktı.

ARAP BASINI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KALP KRİZİ GEÇİRDİ YALANINI UYDURDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kalp krizi geçirdiği yalanı sosyal medyada hızla yayıldı. Sosyal medyada gündem olan "Cumhurbaşkanı Erdoğan kalp krizi geçirdi ve hayatını kaybetti." haberi Türk kullanıcılar tarafından en baştan itibaren güvenilmez bir haber olarak algılandı.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın sağlık durumunun iyi olduğu ortaya çıktı. Arap basınından ve Arap kullanıcılardan bu yönde bir haberin yayılması ise manidar olarak algılandı.