Milyonlarca öğrencinin üniversite öğrenimi süresince ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinde tahsis edilen Burs ve kredi ödemeleri, 2019 yaz aylarında da hesaplarda olacak mı? Milyonlarca öğrenci, 2019 Temmuz ayında KYK bursları yatacak mı, KYK Burs ve kredi ödemeleri 2019 Temmuz ayında ödenecek mi? Sorusunun yanıtını araştırıyor.

Öğrencilerin ve ailelerinin mâli durumlarına göre Gençlik Spor Bakanlığı bünyesindeki Kredi Yurtlar Kurumu tarafından tahsis edilen Burs ve Krediler, 2019 Temmuz ayında yatacak mı? Sorusu yanıt buldu. Üniversite öğrencileri, yaz tatillerinde de KYK Burs ve Kredi ödemelerini alacak. KYK Burs Kredi ödemeleri 2019 Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında da hesaplara yatacak.

2019 TEMMUZ KYK ÖDEMELERİ HANGİ GÜNLERDE YAPILACAK?

KYK Burs ve Kredi ödemeleri, bu ödemeyi alan öğrencinin T.C kimlik numarasının son hanesine göre yapılıyor. Milyonlarca öğrenci, Kyk burs kredi ödemesinin 2019 Temmuz ayında hangi gün hesaplara geçeceğini araştırıyor.

TC Kimlik Numarasının son hanesi 0 olanlar 2019 Temmuz ayının 6'sında, 2 olanlar 7'sinde, 4 olanlar 8'inde, 6 olanlar 9'unda, 8 olanlar 10'unda, burs ve kredi ödemelerini alabilecekler.