2019 yılı Birinci ve İkinci dönem Bekçilik yazılı sınavı tamamlandı. 13 Temmuz Cumartesi günü sabah saat 09.00'da başlayan birinci Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınavının ardından ikinci dönem bekçilik yazılı sınavı da 14.00'da başlayacak.

Bekçilik sınavına giren bekçi adayları, sınavın tamamlanmasının ardından Bekçilik yazılı sınav soruları ve cevap anahtarını araştırıyor. Bekçilik sınavında, bekçi adayları 100 soruya cevap vermek için ter döktü. Sınav sonrası sosyal medyada ve birçok platformda sorular yayılmaya başladı. Bekçilik sınavındaki sorular kimileri tarafından zor bulunurken kimileri de sınavı kolay buldu.

Bekçilik yazılı sınavını KPSS kadar zor bulanlar da oldu. Bekçilik yazılı sınavında Genel Kültür, Türkçe, Matematik, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri'nden 100 soru soruldu. Adaylar, 100 sorunda 50'sine doğru cevap verip 50 puan aldığı taktirde mülakata çağırılacak.

2019 BEKÇİLİK YAZILI SINAVI GENEL KÜLTÜR SORULARI

2019 Bekçilik yazılı sınavında adaylara, Genel Kültür alanından da sorular yöneltildi. Genel Kültür'de ülkemizde ve dünyada yaşanan son gelişmeler ağırlıklı olarak soruldu. Sınavda S-400 sorusu var mıydı? Cumhurbaşkanı ve Bakanlar'dan yeni soru geldi mi? Spor sorusu geldi mi? Merak ediliyor.

2019 Bekçilik yazılı sınav soruları, bekçi adayları tarafından sosyal medyada ve birçok platformda paylaşılmaya başlandı. Sınav soruları ve cevap anahtarı resmi olarak 16 Temmuz Salı günü açıklanacağı duyurulmuştu ancak sorular daha şimdiden paylaşılıyor.

Bekçilik yazılı sınavı 13 Temmuz Cumartesi - Genel Kültür sınav soruları birazdan bu sayfadan sizlerle paylaşılacak, lütfen ara sıra sayfayı yenileyin.