Findeks Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır? Kredi Puanı Nasıl Yükseltilebilir?

Findeks Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır? Kredi Puanı Nasıl Yükseltilebilir?
YAYINLANMA TARİHİ: 31.07.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Findeks, Türkiye’nin önde gelen dokuz bankasının ortaklığı ile kurulan Kredi Kayıt Bürosu tarafından aktif hale getirilip bireylere ve reel sektörlere yönelik olarak tasarlanmış finansal hizmet platformudur.

Findeks, Türkiye’nin önde gelen dokuz bankasının ortaklığı ile kurulan Kredi Kayıt Bürosu tarafından aktif hale getirilip bireylere ve reel sektörlere yönelik olarak tasarlanmış finansal hizmet platformudur. Kredi notunu buraya ödenen belirli bir ücret karşılığında öğrenebilirsiniz. Findeks üzerinden notunuzu öğrenmek istiyorsanız web arayıcılığıyla üye olmanız gerekmektedir.

BANKA HİZMETLERİ İLE KREDİ NOTU ÖĞRENME

Bilinen çoğu bankalar müşterilerin bulunduğu kredi notu sorgulama işlemini şubeleri ile ilgilenmektedir. Bankalar arayıcılığıyla kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız şubeden kredi başvurusu yaptığınız zaman öğrenebilmeniz mümkündür. Kredi başvurusu için şubeye gitmek istemiyorsanız internet bankacılığını da tercih edebilirsiniz. Bu işlem için de internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra ilgili gerekçeleri yerine getirerek belirli bir ücret karşılığında  (yaklaşık olarak 8TL)  notunuzu öğrenebilirsiniz. Hizmetlerden faydalanmak isteyen kullanıcılar için e-devlet kapısından kimlik doğrulama işlemlerinden biri ile kimlik bilgilerini doğruladıktan sonra Kredi Limit ve Borç bilgilerine ulaşabilirler.


FİNDEKS’İN İNSANLARA SUNDUĞU HİZMETLER VE KARŞILIĞINDA ALINAN ÜCRETLER

Türkiye’de kredi notu Kredi Kayıt Bürosu tarafına bağlı olan Findeks dâhilinde oluşmaktadır. Findeks kredi notu dışında bireysel müşterilerine bazı hizmetler sunuyor. Sunduğu hizmetlerden şu şekilde bahsedebiliriz:
  • Kredi notundan bahsedecek olursak bankalar sayesinde kullanılan bireysel kredi kartı hesaplarının geçmiş verilerinin not haline getirilmesi sistemidir.
  • Kredi notu finansal değişimlerden etkilenmektedir. Uzman danışmanlar olarak Not Danışmanım Hizmetinden profesyonel yardımlar alabilirsiniz
  • İzinsiz olarak bilgilerinizin erişimine ulaşılmasını engellemek istiyorsanız takipçi hizmetinden yararlanabilirsiniz. Takipçi hizmeti, kimlik ve finansal işlemlerin analize edilerek SMS veya e-posta arayıcılığıyla müşterilere sunulan güvenilir işlemdir.
  • Aktif olan kredinizin geçmiş işlemlerini öğrenmek için risk raporu hizmeti.
  • Findeksin sunduğu hizmetlerin çoğuz izleme hizmeti sayesinde tek bir yöntemle ulaşabilmeyi kolaylaştırmaktadır. Böylece müşterileri tek bir ekrandan işlemlerine erişebilir.
  • Kendi işlemleriniz dahilinde başka birisinin bilgilerinize ulaşması olanağında Findeks platformu bu değerleri araştırıp, analiz edip  uyarı hizmetlerini de bireylere sunmaktadır.
FİNDEKS’İN SUNDUĞU HİZMETLERDEN FAYDALANMAK İSTEYEN KULLANICILAR

 Günümüzde pek çok farklı finansal değişiklik sonucunda Findeks Kredi Notu üzerinde olumlu olumsuz etkileri görülmektedir. Bu değişiklikler kredi notunuza yapılmış olan araştırma ve analizler ile ileri düzey bir sistemle hesaplanarak, sorgulamış olduğunuz kredi notunuz güncellenir. Bu işlemlere rağmen söz konusu olan değişme ve gelişmelerden olumsuz etkilenir ise yetkili kişilere yani Findeks Not Danışmanı hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Kredi notunu öğrenmek için belirttiğimiz maddelerde de sıraladığımız gibi Findeks bireysel müşterilerine birçok hizmetler sunabiliyor. Gerekçeler yerine getirildiği takdirde ulaşmak istediğiniz bilgilerinize belirli bir ücret karşılığında ulaşabiliyorsunuz. Bu belirtilen hizmetten yalnızca ayda bir ücretsiz faydalanabiliyor. Eğer işlemlerinize web üzerinden de yani internet bankacılığı arayıcılığıyla kolay bir şekilde ulaşmak istiyorsanız kimliğinizi dikkatli bir şekilde doğrulamanız gerekmektedir. Findeks hizmetleri işini analiz ederek yapan ve farklı hizmetler sunan güvenli bir platformdur.
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER