Faizsiz Kredi Müjdesi! 1 Yıl Ödemesiz Kredi Almak İçin Ne Yapmalı? Hangi Bankalar Veriyor? Şartları?

Faizsiz Kredi Müjdesi! 1 Yıl Ödemesiz Kredi Almak İçin Ne Yapmalı? Hangi Bankalar Veriyor? Şartları?

1 Yıl ödemesiz kredi veren bankaların isimleri açıklandı! 1 yıl ödemesiz krediyi kimler alabilecek? Ödemeler nasıl olacak? Konu ile ilgili tüm detaylar haberimizde...

Vatandaşlara önemli müjde geldi. Faizsiz olarak ve 1 yıl ödemesiz olarak kredi verileceği duyurusu yapıldı. Resmen duyuru yapıldı. 100 Bin TL'ye kadar kredi kullanılabileceği duyuruldu. Kredi ile ilgili detaylar açıklandı.

Hangi bankalardan kredi verileceği açıklandı. Ayrıca KOSGEB tarafından İzmir'de depremzede esnafa kredi desteği sağlanacaktır.

Kredi ile ilgili tüm detayla açıklandı. Kredi hangi bankalar tarafından sağlanacak? Kredinin tüm detayları belli oldu! İşte kredinin tüm detayları...

1 YIL ÖDEMESİZ 100 BİN TL'YE KADAR FAİZSİZ KREDİ ALABİLİRSİNİZ!

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı KOSGEB tarafından İzmir depremzede esnafa kredi desteği sağlanmasına karar verildiği açıklamasında bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, bu konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı;

"Sanayi ve Teknoloji Bakanımız ile yaptığımız görüşme sonrasında  KOSGEB bir çalışma gerçekleştirdi. KOSGEB tarafından, depremden etkilenen  esnafımıza, faizsiz ve bir yıl ödemesiz olmak koşuluyla 100 bin liraya kadar  kredi imkanı tanınacak. Böylece, esnafımızın hızlı bir şekilde finansmana  ulaşarak deprem sonrasında açılan yaralarının sarılması sağlanacak. İnşallah bu  krediyle, kullanılmaz hale gelen işletmelerimiz tekrar ekonomiye kazandırılacak." ifadeleri kullanıldı.


1 YIL ÖDEMESİZ KREDİ DESTEĞİNE HANGİ BANKALAR DAHİLDİR?

1 Yıl ödemesiz kredi kullanımında ilk bir sene içerisinde geri ödeme yapılmayacağını bildiren Dağ, bir  senelik süre sonunda 24 ay boyunca 3'er aylık periyotlarla ödemelerin  gerçekleştirileceği açıklamaları yapıldı ve konu ile ilgili olarak şu sözlerle ifade edildi "Şu an için programa dahil olan bankalar;  Denizbank, Garanti Bankası, İş Bankası, Vakıflar Bankası, Türk Ekonomi Bankası  ile Yapı Kredi Bankasının da olduğu açıklandı.

KOSGEB tarafından, görüşmeler  sürdürülmektedir. En kısa süre içerisinde Acil Destek Kredisi devreye alınacak ve  depremden etkilenen esnaflarımız kendilerine sunulan imkandan faydalanacaklardır.  Devletimiz, depremin olduğu andan itibaren tüm gücüyle İzmir’in ve İzmirlilerin  yanında olmuştur ve olmayı sürdürmektedir." ifadeleri kullanulmıştır.

1 YIL ÖDEMESİZ KREDİNİN DETAYLARI NELERDİR?

1 Yıl ödemesiz olarak sunulan kredi desteğinden yararlanmak isteyen esnaf tarafından iş yerlerinin zarar  gördüğüne dair hasar belgesi alması gerektiğini açıklayan Hamza Dağ, şu ifadeleri kullandı;

"KOSGEB Veri Tabanı'na kaydı bulunan ve işletmesinin depremde zarar  gördüğünü kaymakamlık veya valilik üzerinden belgeleyen esnafımız, Acil Destek  Kredisi'nden faydalanabilecektir. Her işletmeye, kredi puanına göre 100 bin  liraya kadar kredi imkanı sunulacaktır. Kredi kullanım sürecinde teminat sorunu  yaşayabilecek işletmeler için ise Kredi Garanti Fonu devreye girecek ve bu  pürüzün de aşılması sağlanacaktır. Kullanılacak olan kredinin faizi esnafımıza  yansımayacak ve KOSGEB tarafından karşılanacaktır." açıklamalarında bulundu.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR