En Yüksek Faiz Oranı Veren Bankalar

En Yüksek Faiz Oranı Veren Bankalar

2020 yaz ayları neticesinde birçok banka vadeli mevduat hesaplarındaki faiz oranlarını güncellemiştir. Genel olarak normalleşme süreci ile birlikte artışa geçen vadeli mevduat hesapları son derece fazla bir kazanç garanti etmektedir.

Koronavirüs salgını nedeniyle pek çok banka kredi kapsamında faiz oranlarını oldukça düşürmüştü. Pandemi sürecinde işten çıkarmaların artması ve çeşitli ihtiyaç sahiplerinin maddi sıkıntılar çekmesi nedeniyle oluşan bu faiz düşmeleri ise devlet tarafından desteklenmekteydi. Fakat daha sonrasında geçilen normalleşme süreciyle birlikte birçok banka o avantajlı kredi faiz oranlarını ve ödeme koşullarını değiştirdi. Bu faiz oranının değişmesi ise en çok vadeli mevduat hesap sahiplerinin işine yaradı. Genel olarak pandemi sürecinde düşen faiz oranlarının vadeli mevduat hesaplarına da yansımasıyla birlikte oradan gelen kazançları oldukça düşmüştü. Gelinen Ağustos ayları neticesinde ise artık bu faiz oranları vadeli mevduat hesaplarında da geçerli oldu.
Birçok bankanın sağladığı bu 32 günlük vadeli mevduat hesapları çeşitli faiz oranlarıyla birlikte hesaptaki parayı değerlendirmektedir. Genel olarak yatırım yapmak isteyen kişilerin tercih ettiği bu vadeli mevduat hesapları güvenilir şekilde para çoğaltmayı sağlamaktadır. Günümüzde var olan pek çok bankanın da sağladığı bu 32 günlük vadeli mevduat hesapları çeşitli başvurular dahilinde açılabilmektedir. Açılan hesaplara ise aktarılan paralar verilen faiz oranlarıyla birlikte artabilmektedir. Fakat hesapta bulunan paralar belirli koşullar dahilinde çekilebilmektedir. Vadeli mevduat hesaplarındaki paralar her istenildiğinde çekilememektedir. Bunun için hesap sözleşmesindeki koşullar geçerli olmaktadır.
2020 yaz ayları neticesinde birçok banka vadeli mevduat hesaplarındaki faiz oranlarını güncellemiştir. Genel olarak normalleşme süreci ile birlikte artışa geçen vadeli mevduat hesapları son derece fazla bir kazanç garanti etmektedir. Geçmişten bugüne de birçok kişi bu hesapları kullanarak büyük yatırımlarını değerlendirebilmektedir. Faiz oranları ise her bankada farklı şekilde belirmektedir.
Bankaların sağladığı faiz oranlarından söz edecek olursak öncelikle Burgan Bank’ın 32 günlük vadeli mevduat hesaplarına yüzde 10 oranında bir faiz sağladığını söyleyebiliriz. Bunun yanında QNB Finans Bank ise 32 günlük vadeli mevduat hesaplarına yüzde 10,50 faiz oranı sağlamaktadır. Alternatif Bank ve Halk Bank da aynı faiz oranları ile birlikte vadeli mevduat hesaplarına hizmet vermektedir.
Diğer bankalar olarak da ING Bank 32 günlük vadeli mevduat hesaplarına yüzde 11 oranında bir faiz vermektedir. Bunun dışında Garanti Bankası da 32 günlük vadeli mevduat hesaplarına yüzde 9,25 şeklinde bir faiz oranı vermektedir. Vakıf Bank ise 32 günlük vadeli mevduat hesaplarına yüzde 10 faiz oranı sağlarken Ziraat Bankası da yüzde 8,75 faiz oranı sağlamaktadır. Deniz Bank ve İş Bankasından söz edecek olursak da bu bankaların 32 günlük vadeli mevduat hesaplarına yüzde 9 faiz oranı verdiklerini söyleyebiliriz. Son olarak da Odeobank’ın 32 günlük vadeli mevduat hesap sahiplerine ilk etapta yüzde 10 faiz oranı sağladığını belirtebiliriz.

VADELİ MEVDUAT HESABI NASIL AÇTIRILIR?

Güvenilir bir şekilde kazanç sağlamak isteyen kişilerin ilk tercih ettiği vadeli mevduat hesapları çeşitli adımlar dahilinde açılabilmektedir. Öncelikle vadeli mevduat hesabı açmaya karar veren kişilerin kendilerine uygun faiz oranı veren bir banka bulması gerekmektedir. İlgili faiz oranını veren bankanın bulunması halinde ise direkt olarak bankaya başvuru yaparak bu vadeli mevduat hesabına sahip olunabilmektedir.
Açılan vadeli mevduat hesaplarındaki miktarlar ise verilen faiz oranları ile birlikte aylık ve yıllık olarak artmaktadır. Daha sonrasında ise hesap sözleşmesinde yazan koşullar dahilinde bu paralar çekilebilmektedir. Fakat bu noktada vadeli mevduat hesabı açarken imzalanan sözleşmeyi son derece dikkatlice okunmak gerektiğini tavsiye edebiliriz.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER