Emeklilik Bekleyenlere Müjde! Erken Emeklilikte Son Durum!

Emeklilik Bekleyenlere Müjde! Erken Emeklilikte Son Durum!

Kamuoyunda EYT olarak bilinen 'Emeklilikte Yaşa Takılanlar' sorununun çözümü için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düğmeye bastı! Yapılacak yeni düzenleme ile kadınlar 38, erkekler de 43 yaşında emekli olabilecek! Milyonlarca kişiyi ilgilendiren EYT ile ilgili son gelişmeleri sizler için hazırladı

Basında EYT olarak geçen 'Emeklilikte Yaşa Takılanlar' sorunlarının bir an önce çözülmesi için yıllardır 'hak' mücadelesi veriyor. 1999 yaşından önce sigortalı olup da emeklilik prim gününü ve yılını günümüz itibariyle tamamlayıpta 'yaş' nedeniyle emekli olamayan EYT'lilere müjde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi! 2.3 milyon 'EYT'li'yi ve ailelerini' yakından ilgilendiren yeni gelişmeye göre, 1 Ekim 2019'da yeni yasama dönemine başlayacak Meclis'in, ilk görüşeceği konular arasında EYT olacağı iddia ediliyor! 

1 Ekim 2019 itibariyle TBMM, yeni faaliyet dönemine başlıyor. Meclis'in gündeme alacağı ilk konular arasında EYT, Af kanunu gibi önemli meseleler bulunuyor. Erken emeklilik hayali kuran EYT'liler için müjde gibi bir haber geldi! Cumhurbaşkanı Erdoğan olaya el attı ve EYT'liler ile ilgili flaş bir yaklaşımda bulundu! 

ERKEN EMEKLİLİK HAYAL DEĞİL! EYT'LİYE BÜYÜK MÜJDE

Ülkemizde milyonlarca kişiyi ilgilendiren EYT - Erken Emeklilik tartışmalarında yeni bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önce kapıları kapattığı EYT konusuyla ilgili bu kez olumlu bir adıma imza attı! Cumhurbaşkanı Erdoğan, EYT konusuyla ilgili bir komisyon kurulması ve bu komisyonda EYT sorunuyla ilgili akademik çalışmaların yapılıp bir çözüm formülünün bulunması konusunda talimat verdi! 

Söz konusu gelişmenin ardından Emeklilik hayali kuran milyonlarca EYT'liden kadınlar 38, erkekler de 43 yaşında emekli olabilecek! 

MHP, EYT VAADİNİ DESTEKLİYOR


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), daha önce EYT sorununun çözümünü seçim beyannamesinde vaat olarak da yer vermişti. Ancak CHP'nin EYT konusundaki teklifini reddeden MHP, Ak Parti'nin yanında yer almış ve EYT sorununun akl-ı selim şekilde, uygun vakitte çözüleceğini ifade etmişti.

Şimdi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Yeşil ışık' yaktığı EYT-Erken Emeklilik sürecine MHP de destek verecek. 

1 Ekim 2019 tarihinde Meclis'te görüşülecek başlıca konular arasında EYT'de bulunuyor. EYT'liler, büyük bir merakla 1 Ekim tarihinde Meclisin gündemine EYT'nin alınarak bir an evvel çalışmalara başlanmasını istiyor. 

AK PARTİ'DEN ÖNEMLİ İSİMLERDE EYT KONUSUNDA ISRARCI

AK Parti'de yer alan birçok milletvekilinin, EYT konusunun çözümü için ısrarcı olduğu daha önceden de biliniyordu. Erdoğan'ın son talimatıyla birlikte bu isimler de harekete geçti ve EYT sorunun çözümü için çalışmalarına başladı. 

Eğer ki EYT - Erken Emeklilik ile ilgili düzenleme, komisyondan geçer ve Genel Kurul'da yeterli çoğunlukla kabul edilirse, Resmi Gazete'de yayınlanacak ve bu işlemin hemen ardından Kadınlar 38, Erkekler de 43 yaşında Erken emekli olabilecek! 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER