Emeklileri Sevindiren Son Dakika Kararı! 2021 Ocak Zammı Belli Oldu, En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar?

Emeklileri Sevindiren Son Dakika Kararı! 2021 Ocak Zammı Belli Oldu, En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar?

Ocak ayının yaklaşmasıyla birlikte de yapılacak olan zamlar vatandaşlarımız tarafından oldukça merak ediliyor.

Ülke ekonomisi malum durumdayken emekli kişilere yapılacak olan zam miktarı tartışılır gibi değil. Ama devletimiz her yıl iki defa zam getiriyor. Bu zam sadece emeklilere değil aynı zamanda memurlara ve SGK ödemeleri alan kişilere de yapılıyor. Ama önemli olan bu zam tutarlarının kimlere yapılacağı değil ne kadar yapılacağıdır. Çünkü her yıl yılda iki defa memurlara, memur emeklilerine, SGK ve Bağ-Kur emeklilerine ve SGK ödemeleri alan kişilere yapılıyor.

Vatandaşlarımız korona virüs ile birlikte ekonomik anlamda oldukça sıkıntı yaşamışlardır. Yaşanana ekonomik sıkıntılar hemen hemen her vatandaşımızı olumsuz yönde etkilemiştir. Ama bazı vatandaşlarımız bu ekonomik sıkıntılardan daha çok etkilenmiştir. Ekonomik sıkıntıları derinden yaşayan vatandaşlarımız arasında emekli vatandaşlarımız vardır. Açıklanacak olan zamları bekleyen vatandaşlarımız bu konu ile ilgili araştırmalarına devam ediyorlar.

Temmuz ve Ocak aylarında vatandaşlarımız için zamlar yapılıyor. Ocak ayının yaklaşmasıyla birlikte de yapılacak olan zamlar vatandaşlarımız tarafından oldukça merak ediliyor. Her yerden araştırmalarına devam eden vatandaşlarımızın araştırmaları devam ederken bizler de haberimizde detaylara yer verdik.

EMEKLİ MAAŞLARINDA ARTIŞ MI GERÇEKLEŞİYOR?

Vatandaşlarımız tarafından emekli maaşları ile ilgili pek çok soru oldukça merak ediliyor. Ocak ayının yaklaşmasıyla da birlikte emekliler kendilerine yapılacak olan zamları merakla bekliyorlar. Korona virüs vatandaşlarımızı olumsuz yönde etkiledi. Emekli vatandaşlarımız daha öncesinde de zaten maaş azlığından ve geçinememekten şikâyet ediyorlardı.


  Korona birlikte gelen ekonomik sıkıntılar ve piyasaların pahalılığı ile de birlikte vatandaşlarımız iyice geçinmekte zorlandılar. Önceden ek iş yapan emekli vatandaşlarımız korona virüsün riskli yaş grubunda oldukları için de artık çalışamıyorlar. Bunun için de vatandaşlarımız çareyi gelecek olan zamlarda bulunuyorlar.

Vatandaşlarımız yapılacak olan zamlarda oldukça yüksek oranlar bekliyorlar. Yapılacak olan zamlarla emekli vatandaşlarımız temel ihtiyaçlarını biraz daha rahat karşılamak istiyorlar. Alım günün azalması ve piyasanın da pahalılaşması sebebiyle vatandaşlarımız bu sefer yapılacak olan zam oranlarını daha yüksek bekliyorlar. Vatandaşlarımız her yerden zam tahminlerini ve zam tahminler üzerinde en çok etkili olan enflasyon oranlarını merakla araştırıyorlar. Bunun için de vatandaşlarımız araştırmalarına devam ederken en güncel bilgileri biz de sizler paylaşmaya devam ediyoruz.

EMEKLİ MAAŞLARINDA MEYDANA GELECEK ARTIŞ!

Vatandaşlarımız için eğer emekli maaşlarına yüzde 3 oranında bir zam gelecek olursa 2020 yılında memurlara ödenen en düşük maaş 3 bin 719 TL ve gelecek olan zamla da birlikte 3 bin 830 TL tutarında olacak. 2020 yılında memur emeklileri için ödenen en düşük maaş şu an 2 bin 814 TL olurken gelecek olan zam oranı ile beraber 2 bin 898 TL olacak.

Eğer maaşlara yüzde 3 değil de yüzde 5 oranları ile zam gelirse; 2020 yılında memurlar için ödenen en düşük maaş şu an 3 bin 719 TL olurken gelecek olan zam oranı ile beraber 3 bin 905 TL olacak. 2020 yılında memur emeklileri için ödenen en düşük maaş şu an 2 bin 814 TL olurken gelecek olan zam oranı ile beraber 2 bin 955 TL olacak.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR