Devletten Geçim Sıkıntısı Çeken Ailelere 5 Bin TL Destek! Yeni Düzenleme Yolda

Devletten Geçim Sıkıntısı Çeken Ailelere 5 Bin TL Destek! Yeni Düzenleme Yolda

Son dönemde artan geçim sıkıntısıyla birlikte vatandaş Devlet desteklerini araştırmaya başladı. Devletten geçim sıkıntısı çeken aileler için 5 bin TL'lik yeni destek ödemeleri yolda! CHP'den gelen teklifle birlikte geçim sıkıntısı çeken 4 kişilik ailelere 5 bin TL'ye kadar yardım edilecek.

TBMM'de yeni yasama döneminin başlamasıyla birlikte kanun teklifleri de bir bir görüşülmeye başlandı. EYT, Erken emeklilik, Af ve Ceza indirimi gibi birçok konuda önemli kanun teklifleri görüşülürken bir kanun teklifi de CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'dan geldi. Mahmut Tanal TBMM Başkanlığı'na yeni bir kanun teklifi sundu. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın, Meclis'e sunduğu kanun teklifi yasalaşırsa evine toplamda 5 bin 238 TL'den az para giren aileler için yardım ödemesi yapılacak. 

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın teklifi yasalaşırsa, dar gelirli - geçinmekte zorlanan ailelere destek ödemesi yapılacak. Önümüzdeki günlerde Mahmut Tanal'ın sunduğu kanun teklifinin de TBMM Genel Kurulu'nda görüşülmesi bekleniyor. 

Yoksul Ailelere 5 Bin TL Destek 

Geçinmekte zorluk çeken aileler, örneğin 4 kişilik bir aile, aylık 5 bin 238 TL'ye kadar ödeme alabilecek. Eve giren toplam para 5 bin 238 TL'nin altındaysa, bu destek 5 bin 238 TL'ye kadar olan kısım için verilecek. 


Kanun teklifinin gerekçesinde, geçim düzeyi yüksek ülkelerde sosyal yardım ve asgari geçim indirimi gibi konularda çok uzun bir süre önce gerekli düzenlemelerin yapıldığı hatırlatılarak Türkiye'de de böyle bir düzenlemeye ihtiyaç olunduğu vurgulandı. 

Destek Ödemelerinde Tüik Verileri Esas Alınacak 

Her yıl Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından belirlenen yoksulluk sınırının altında yaşayan aileler sözü edilen destekten faydalanabilecek. Söz konusu kanun teklifi yasalaşırsa, Türkiye'de yoksulluk sınırının altında yaşayan bir 4 kişilik aile bulunmayacak.

Meslekihaber.com 
İçerik kopyalanmak suretiyle, aktif link verilmeden başka bir kaynakta paylaşılamaz. Meslekihaber.com'un Telif Hakkından ve Kanundan doğan her türlü hukuki hakkı saklıdır. 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER