Bu Formu Gönderenler 8 Bin TL Geri Ödemesiz Para Alıyor! Hemen Siz De Gönderin…

Bu Formu Gönderenler 8 Bin TL Geri Ödemesiz Para Alıyor! Hemen Siz De Gönderin…
YAYINLANMA TARİHİ: 31.07.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Günümüzde ihtiyaç sahipleri için devlet tarafından pek çok destek ödemeleri sağlanmasının ardından müjdeli haber geldi.

Günümüzde ihtiyaç sahipleri için devlet tarafından pek çok destek ödemeleri sağlanmasının ardından müjdeli haber geldi. Devlet ihtiyaç sahibi olan bireyler için vermiş olduğu bu destek ödemeleri için belli başlı şartları gündemimize getirmesi ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu kapsam doğrultusunda belirlenen şartlar sadece ihtiyaç sahibi olan bireylerin uyum sağlayabilmesi için önemli unsurlar arasında bulunmasıyla büyük destek sağlanmaktadır. Kadın istihdamının arttırılması için yapılan destek ödemeleri ve genç nüfusun çalışmasını sağlamak amacıyla yapılan açıklamalar ile birlikte pek çok fırsat tanınmaya başlanmıştır. Bu destek ödemeleri her geçen gün artış göstermesi ile birlikte vatandaşlarımız tarafından bu nakdi destek ödemelerinden kimlerin yararlanıp yararlanamayacağı araştırılmaktadır. Başvuru şartları nelerdir? Başvuru ile ilgili merak edilen tüm ayrıntıları haber kaynağımız üzerinden öğrenebilirsiniz…

Devlet tarafından belirlenen belli başlı şartlar kapsamında ihtiyaç sahibi olan bireyler için sunulan bu fırsatlar büyük katkı sağlanması ile birlikte dikkatleri üzerine çekmektedir. Bu şartlara uyum sağlayan bireyler için yaklaşık 6 bin 770 TL destek ödemeleri sağlanacağı açıklanması ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Günümüzde özellikle korona virüs salgını süreci içerisinde ekonomik açıdan pek çok destek ödemelerinin sağlanması ile birlikte nakit olarak yapılan destekler en çok tercih edilen ödemeler arasında bulunmaktadır. Sosyal hayatı desteklemek amacıyla verilen destek ödemeleri son hızını kesmeden devam ediyor. Çalışan anneler için verilen destek ödemeleri de son zamanlara damgasını vuran ödemeler arasında bulunuyor. Doğum yardımı gibi çeşitli destek ödemeleri sunulmasının yanı sıra bu fırsatlardan kimler yararlanabilir? İşte ayrıntılar…

GEÇİCİ İŞ GÖREMEZLİK ÖDENEĞİ İLE İLGİLİ DETAYLAR!


Devlet tarafından geçici iş göremezlik ödeneğinin sürdürülmesi ile birlikte dikkatler üzerine çekilmektedir. Sosyal yardımlar kapsamında geçici iş göremezlik deneği doğum yapan kadınları yakından ilgilendiren fırsat ödemeleri arasında bulunmaktadır. Bu kapsam doğrultusunda devlet tarafından belirlenen şartlar kapsamında bu fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Böylelikle geçici iş göremezlik ödeneğinden yararlanma şartları şu şekildedir:
 • Sağlık durumunun sağlık kuruluşu tarafından raporlar tescillenmesi gerekiyor.
 • İstirahat süresi içerisinde annenin çalışmaması gerekiyor.
 • Doğumdan önce en az 1 yıllık süre içerisinde 90 günlük priminin ödenmiş olması gerekiyor.
 • Bu ödemeleri, kişinin aylık brüt maaş miktarı üzerinden hesaplanıyor. 2020 yılında asgari ücretle çalışan bir kişi 7.324 TL'dir.
ANNELERE MÜJDELİ HABER! SÜT DESTEK ÖDEMESİ SAĞLANIYOR!

Emziren anneler için devlet tarafından yapılan destek ödemeleri arasında süt parası yani halk arasında en çok bilinen adı emzirme ödeneği verilmektedir. 2020 yılı içerisinde son hızıyla devam eden bu destek ödemelerinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri doğrultusunda faydalanma fırsatını bulabilmektedir. Bu kapsam doğrultusunda kamu da görev alan 4C sigortalı anneler faydalanarak ön plana çıkmaktadır.

DOĞUM DESTEK ÖDEMESİ!

Günümüzde her doğum yapan annenin çalışıp çalışmadığına bakılmaksızın T.C. vatandaşı olan bireyler için verilen destek ödemeleri arasında doğum destek ödemeleri bulunmaktadır. Bu kapsam doğrultusunda doğum yapan anneler için bu destek ödemeleri doğum sayısına göre farklılık göstererek gündemimizde ki yerini almaktadır. Doğum yardım paralarından yararlanmak isteyen bireyler başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri kapsamında yararlanabilecektir. Bu kapsam doğrultusunda yapılan ödemeler şu şekildedir:
 • İlk bebek için: 300 TL
 • İkinci bebek için: 400 TL
 • Üçüncü ve diğer bebekler için: 600 TL
 • İlk ikiz bebekler için: 300 TL
 • İkinci ikiz bebekler için: 400 TL
 • Üçüz bebeklerin ilki için: 700 TL
 • Üçüz bebeklerin ilki için: 300 TL
 • Üçüz bebeklerin ikincisi için: 400 TL
 • Üçüz bebeklerin üçüncüsü için: 600 TL
 
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER