Bitcoin (BTC) de Düşüş mü Yaşanacak? Yükseliş mi Yaşanacak? Yön Nereyi Gösteriyor?

Bitcoin (BTC) de Düşüş mü Yaşanacak? Yükseliş mi Yaşanacak? Yön Nereyi Gösteriyor?

Ünlü analist'ler ne diyor? Bitcoin (BTC) düşecek mi? Bitcoin (BTC) yükselecek mi? Altcoin de neler yaşanıyor?

Bitcoin (BTC) ve altcoin’lerin çoğu, ufak düzeltmelere neden olabilecek zayıflıklar gösteriyor.

Bitcoin (BTC) 9.000 ila 9.500 dolar arasında işlem görmektedir. Ardından altcoinler lider kripto para biriminden daha fazla kazanç göstermekte olduğu için pazar payı azalmaktadır. Bitcoin BTC’nin hakimiyet oranı şu anda % 62.4 oranında'dır.

POPÜLER ANALİST'TEN YORUMLAR

Popüler analist Denys Serhiichuk yorumuna göre boğalar 9.50 / 9.00 dolar arasında bir güç göstermektedirler. Bitcoin’in 9.000 doların altına düşmesine izin vermemektedirler. Bu durum doğrultusunda birlikte, alıcıların 10.000 dolara ulaşmayı düşünmek için 9.500 doların üzerine çıkması gerekmektedir. Sürekli bir artış yaşandığını düşünmek için çok erken olduğu ifade edilmektedir.

Analistler tarafından yapılan yoruma göre saatlik grafikte, Bitcoin desteği atlamaktadır ve kısa bir yükseliş dalgasına girmiştir. Bu yükseliş, artan ticaret hacmiyle desteklenmektedir. Yani olumsuz bir kopma şansı daha az olmaktadır. Sonuca bakmak gerekirse, büyüme cari haftanın sonuna kadar yaklaşık 12.200/ 9.250 dolar arasında bulunurken yüksek likidite bölgesine kadar devam edebilmektedir.

Ayrıca 4H zaman diliminde ise ne boğalar, ne de ayılar hakim olmaktadır. Ticaret hacmi düşük değildir. Ancak büyümenin devam etmesi için de yeterli olmadığı ifade edilmektedir.


DÜŞÜŞECEK Mİ? YÜKSELECEK Mİ?

Analist yorumuna göre, Bollinger Bantları göstergesinin çizgileri arasında görülen mesafe, yan ticaret sektörünün önümüzdeki günlere baktığımızda daha olası bir senaryo olduğunu göstermektedir. Özetleyecek olursak, trader’lar Bitcoin’in yakında 9.100/ 9.200 dolara çıkmasını beklenebilir.

Günlük zaman dilimine bakacak olursak hala düşüş eğilimi hakim olmaktadır. Boğalar düşen bu kanalı kıramazlarsa işlem hacmi daha düşük bir seviyede kalmaktadır. Bu sebeple, Ağustos ayı başında kanalın alt kısımlarında BTC’yi 8.900 dolardan görme olasılığımız yüksek olacaktır.

"ALTCOİN TİCARETİ YAPILABİLİR"

Ünlü analist tarafından yapılan yoruma göre Josh Rager ise Bitcoin’in şu an sıkıcı bir bölgede olduğunu dile getirdi. Rager, şu ifadeleri kullanmıştır;

"Bu sıkıştırma günlerce sürebilir. Yavaşça daha küçük bir aralığa dönüşüyor. En azından haftalık kapanışa kadar durumun sıkıcı olacağından eminim. Altcoin ticareti yapabilir veya dışarı çıkıp dışarıda eğlenebilirsiniz." açıklamalarında bulunmuştur.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR