"Altcoin Mevsimi Geldi" Binance CEO'su Açıkladı! Tüm Altcoin'lerde Patlama Yaşanmayacak!

'Altcoin Mevsimi Geldi' Binance CEO'su Açıkladı! Tüm Altcoin'lerde Patlama Yaşanmayacak!
YAYINLANMA TARİHİ: 10.07.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Altcoin mevsimi nedir? Altcoin'lerde neler yaşanacak? Daha önce Altcoin'lerde yaşanan artışlar yine yaşanacak mı?

Binanca CEO'su Zhao yaptığı açıklamasında daha önce yaşanan altcoin mevsiminde büyük patlamalar yaşandığını ifade ederken, bir sonraki yaşanacak olan "Altcoin Mevsimi"nde tüm Altcoin'ler de eskisi gibi patlamalar yaşanmayacağı açıklamalarında bulunmuştur.

"ALTCOİN MEVSİMİ GELDİ"

Kripto para piyasalarında son günlerde çarpıcı yükselişler görülmektedir. Bitcoin piyasa değeri açısından en büyük kripto paraların başında gelmektedir. Bitcoin nispeten yatay bir seyir sürerek devam etse de birçok altcoin, kayda değer kazançlar sağlamıştır.

Bu kapsamda ortaya çıkan bu tabloya göre, "altcoin mevsimi geldi" iddialarını da beraberinde getirmektedir. Kripto para piyasasında "altcoin mevsimi" artık yerleşmiş bir terim olmuştur. Bu terim alternatif kripto paraların katlanarak değer kazandığı bir ortamı ifade etmektedir.

ALTCOİN MEVSİMİ OLDUĞUNA İNANMAYAN İNSANLAR VAR!


Kripto para araştırma şirketi Blockfyre’ın baş teknik analisti tarafından yapılan açıklamada, "Hâlâ bunun bir altcoin mevsimi olduğuna inanmayan insanlar var. Doge’ye bakın, BTC’nin baskınlık oranına bakın.” ifadelerini kullanmasının, ardından Robinhood ve TikTok’taki perakende yatırımcılarına dikkat çekmesi üzerine, 2017 gibi yükseliş seyrinin yolda olduğunu ve ilginin giderek daha fazla artacağı ifadelerini kullanmıştır.

Altcoin mevsimi'nin sonuncusu 2017 ve 2018 yılında yaşanmıştır. 2017- 2018 yılında Bitcoin’in baskınlık oranı %34’e kadar gerileme göstermiştir. Bununla beraber Altcoin’lerin hemen hepsi inanılması güç artışlar yaşamışlardı.

TÜM ALTCOİN'LER PATLAMA YAPMAYACAK!

Diğer bir taraftanda kripto para borsası Binance’in CEO’su Zhao tarafından yapılan yorumlara göre de ise tüm altcoin’lerin ralli yapacağı düşüncesinin çok iyimser bir ifade olduğunu düşünmektedir. "Sonraki altcoin mevsiminde tüm altcoin’ler patlama yapmayacak." diye yorumlayan Zhao’ya göre, yıllardır piyasada var olmasına rağmen ortaya çok bir şey koyamayan projelerin yerini, daha iyi projelere bırakacaktır.

Zhao, Kripto para projelerinin %95’inin böyle olduğunu savunmaktadır. Yalnızca sürekli yaşanan gelişimin peşinde koşan kişilerin, başarıya ulaşacağını vurgulamaktadır. Binance CEO’su Zhao bu %95'lik rakamının internet endüstrisi ve hatta geleneksel endüstrilerde de geçerli olduğu ifadelerini kullandı.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER