Almanya 2020 Yılında 3 Bin Euro Maaşlı Türk İşçi Arıyor! Başvurular Başladı

Almanya 2020 Yılında 3 Bin Euro Maaşlı Türk İşçi Arıyor! Başvurular Başladı
YAYINLANMA TARİHİ: 08.03.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

Almanya'daki işgücü eksikliği nedeniyle işçi göçü sürüyor! Alman Hükümeti, 2020 yılında da 3 bin Euro maaşla Türk işçiler için ilan açtı! 2020 yılında Türkiye'den binlerce işçi 3 bin euro maaşla Almanya'da istihdam edilecek. Peki Almanya'da işçi olmak için başvurular nasıl yapılır?

Almanya 3 bin euro maaşla çalışacak kalifiye ve basit işçi arıyor! Almanya'daki iş gücü eksikliği nedeniyle işçi göçü halen daha sürüyor. 2020 yılında da Türkiye'den Almanya'ya işçi göçü sürecek. 2020 yılında Almanya'da en az 3 bin euro maaşla İşçi olmak isteyenler için başvuru süreci başladı. Vatandaşlar da Almanya'da 3 bin euro maaşla çalışmak için başvuru sürecini ve başvuru detaylarını araştırmaya başladı. 

İŞKUR 3 BİN EURO MAAŞLA ALMANYA'YA GÖNDERİYOR

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), 2020 yılı için Almanya'da çalışacak binlerce Türk işçi için ilan açtı. İşkur, 2020 yılında pek çok alanda çalışacak Türk işçileri Almanya'ya gönderecek. Almanya'ya giderek orada istihdam olacak Türk vatandaşları en az 3 bin euro maaş alacaklar. Şu ana dek rekor sayıda başvuru gelmiş durumda.

Türkiye'den çalışacak işçiler Almanya'da 1500 ila 3000 euro arasında maaş alacaklar. Türk Lirası üzerinden aylık maaşlar 19-20 bin TL civarında olacak. Almanya'da işçilerden alınan vergilerin düşmesiyle birlikte bu miktarın 10-12 bin TL seviyelerine gerilemesi bekleniyor. 

ALMANYA İŞÇİ ALIMI İÇİN İLAN AÇTI

Almanya, iş gücü eksikliği nedeniyle birçok ülkeden genç işçi alacak. İş gücü açığının kapanması için Avrupa Birliği dışındaki ülkelerden işçi çalıştırılması için süreç başladı. 2020 yılında Türkiye başta olmak üzere Filipinler, Meksika ve daha birçok ülkeden genç işçiler Almanya'da çeşitli iş kollarında ve işlerde istihdam edilecek.


ALMANYA İŞÇİ ALIMI ŞARTLARI NEDİR?

Almanya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Almanya'ya alınacak işçiler için kolaylıklar getirildi. Buna göre vize işlemleri çok daha hızlı tamamlanacak. Ayrıca Aşçı, İnşaat işçisi, IT Teknisyeni ve Hemşire mesleklerinde Almanca Dil şartı da aranmayacak.

Almanya'nın 2020 yılında yapacağı işçi alımında Almanca dil şartı aranmıyor. Ancak Almanca dil bilmek başvurularda ön sıralara yükselmenizde ve de seçilebilmenizde avantaj sağlıyor.

Almanya'da işçi olabilmek için adayın yaşının 20 ila 45 arasında olması gerekiyor.

ALMANYA İŞÇİ BAŞVURUSU İÇİN BAŞVURU ÜCRETİ ALINMIYOR!

Almanya'da işçi olabilmek için başvuruda bulunacak olanlar herhangi bir başvuru ücreti ödemiyor! Bu konuda yetkili makamlar sürekli uyarılarda bulunuyor. Çünkü başvuru sürecinde, Almanya'da işçi olabilmek adına parasını dolandırıcılara kaptıranlar mağduriyet yaşayabiliyor! Bu durumlar için dolandırılmamaya da özen göstermek gerekiyor.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER