5 Bin TL Peşinatlı Ev Sahibi Olun! Çekiliş Ve Kura Olmadan TOKİ’den Ev Satın Alın!

5 Bin TL Peşinatlı Ev Sahibi Olun! Çekiliş Ve Kura Olmadan TOKİ’den Ev Satın Alın!
YAYINLANMA TARİHİ: 29.06.2020
ABONE OL
  
Mesleki Haber Google News Takip Et

TOKİ yeni fırsatlar sunmasıyla beraber ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için müjdeli haber geldi.

TOKİ yeni fırsatlar sunmasıyla beraber ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için müjdeli haber geldi. Toplu Konut İdaresi Başkanlığı açık satış yöntemi kapsamında çekilişsiz kurasız satışa sunulan ev listelerini resmi internet web adresi üzerinden yayımlayarak dikkatleri üzerine çekti. Kurum tarafından hazırlanan projeler dâhilinde her yıl on binlerce vatandaşlarımız için uygun fiyatlar ile konut sahibi olma olanağı sunuluyor. Bu kapsam dahilinde ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için müjdeli haber TOKİ tarafından gelmesiyle beraber olağanüstü fırsatlar sunuluyor. Toplu Konut idaresi Başkanlığı tarafından uygun fiyatlar dahilinde satışlar güncellenmeye başlandı. Ev sahibi olmak isteyen bireyler başvurularını yapma olanağına sahip olabilecek. İşte Ayrıntılar…

TOKİ’DEN MÜJDELİ HABER! TAM 206 ARSA HİZMETE SUNULUYOR!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı TOKİ, 26 ilde 206 arsanın açık arttırma yöntemi dahilinde satışı ve kiralaması yapılması ön görülüyor. Bu kapsam dâhilinde pek çok ev sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız için müjdeli haber gelerek açık arttırma yöntemi ile ev sahibi olma olanağına sahip olabilirsiniz. Yapılan açıklamalar doğrultusunda:
‘’TOKİ'den yapılan açıklamaya göre, Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Balıkesir, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Mardin, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak ve Tekirdağ'da 3 milyon 800 bin 951 metrekare büyüklüğünde 199 arsa satışa sunuldu.
Ayrıca Iğdır, Konya ve İzmir'de bulunan yaklaşık 1 milyon 345 bin 474 metrekarelik 7 arsa da 5 yıl süre ile kiralanacak.
Muhammen bedeli yaklaşık 1 milyar 100 milyon 305 bin 828 lira olan arsaların satışı ve kiralanması açık artırma yöntemiyle yapılacak.
Müzayede 9 Temmuz Perşembe günü saat 13.30'te Bilkent Otel Ankara ve TOKİ İstanbul Hizmet Binası'nda gerçekleştirilecek.’’

ETÜPSULTAN’DA KONUT VE YOL ALANLARI İÇİN HİZMET BAŞLADI!


Satışa çıkarılacak ve kiralanacak arsalar, konut, ticaret, rekreasyon alanı, tarım ve çorak arsalar, özel eğitim, sosyal ve kültürel tesis, tarım ve hayvancılık tesis alanı, eğitim, dini tesis, pazar alanı niteliğine sahip.
İstanbul Başakşehir İkitelli'de ticaret ve kapalı spor tesis alanı, Büyükçekmece'de plansız arsalar, Eyüpsultan'da konut ve yol alanları, Pendik'te konut alanları, Tuzla'da turizm, ticaret ve konut alanı nitelikli arsalar satışa sunuldu.
Ankara Gölbaşı Virancık'ta konut, Sincan'da konut ve ticaret, Yenimahalle Yakacık'ta küçük sanayi sitesi ve konut alanı nitelikli arsalar satışa çıkarıldı.
İzmir Aliağa'da konut alanları, Konya Karatay'da küçük sanayi alanları, Balıkesir'de ticaret alanları, Sakarya Karasu'da konut ve park alanları, Afyonkarahisar Çay ilçesinde, konut, sanayi, tarım ve hayvancılık tesis alanı nitelikteki arsalar satışa sunuldu.
Satışa ilişkin detaylı bilgiye "www.toki.gov.tr" ve "www.emlakyonetim.com.tr" internet adreslerinden ve "444 86 54" numaralı telefondan ulaşılabilecek.

TOKİ İL İL SATIŞA SUNULAN DAİRELER

Uygun fiyatlara satılan konut kontenjanları ve illeri şu şekildedir:

Kırıkkale
610 daire
Bolu
43 daire
Kırşehir
3 daire
Kütahya
10 daire
Çankırı
73 daire
Malatya
7 daire
Niğde
5 daire
Bitlis
1 daire
Hatay
70 daire
Kars
9 daire
Samsun
147 daire
Ankara
629 daire
Şanlıurfa
12 daire
Balıkesir
3 daire
Antalya
208 daire
Yozgat
4 daire
Sinop
4 daire
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER