30, 50 ve 100 bin TL Limitle Kredi Veren Bankalar! Borcu Olanlar İçin Son Şans Olabilir!

30, 50 ve 100 bin TL Limitle Kredi Veren Bankalar! Borcu Olanlar İçin Son Şans Olabilir!

Pandemi süresi boyunca ekonomik olarak zayıflayan vatandaşlarımız çareyi devletin dağıtmış olduğu pandemi destek parasında bulmaya çalıştılar.

Pandemi süresi boyunca ekonomik olarak zayıflayan vatandaşlarımız çareyi devletin dağıtmış olduğu pandemi destek parasında bulmaya çalıştılar. Fakat bir noktadan sonra bu para da vatandaşlarımızın ihtiyacını görmemeye başladı ve halk da bu sefer düşük faiz oranı halkının yanında olan bankalara kredi alabilmek için koştu. Gerek mobil gerekse de banka şubesine giderek kredi başvurusu yaptılar. İşte şimdi de o fırsatlardan bir tanesi daha geliyor. Sadece kimliğiniz ile alabileceğiniz kredi fırsatı! Hangi bankalar bu krediyi veriyor? Kimler bu düşük faiz oranlı krediyi alabilir? Gibi soruların cevabını merak eden vatandaşlarımız için haberimizin devamında bir araya getirdik.

Ekonomisi pandemi sürecinde zora giren vatandaşlar çareyi devletin dağıtmış olduğu pandemi destek parasında ve de bankaların vermiş olduğu düşük faizli ihtiyaç kredilerinde aramıştı. Bu dönemde aldıkları düşük faizli ihtiyaç kredileri vatandaşa ilaç gibi gelmişti. Fakat pandemi döneminin beklenenden uzun sürmesi ile halk evinde kalmaya deva ediyor. Bunun yüzünden işine başlayamayan milyonlarca insan var. Ve bu insanlara da düşük faizli kredi gerekiyor. İşte o vatandaşlarımıza müjde! Bankalar 30 bin, 50 bin ve de 100 bin Türk Lirası limit ile ihtiyaç kredisi vermektedir. Haberimizin devamında merak eden ve araştıran vatandaşlarımız için bu kredileri hangi bankaların verdiğini ve kimlerin bu fırsattan yararlanabileceğini bulabilirsiniz.

HANGİ BANKALAR KREDİ VERİYOR?

Bilindiği üzere bankaların verdi faz oranları çok farklı etmenlere bağlı olmakla birlikte maalesef her vatandaşa aynı faiz oranı ile kredi vermemekte. Fakat burada önemli olan bankanın açıklamış olduğu hangi limitlerde kredi vereceği. Bu düşük faizle ve yüksek krediyi her banka vermiyor. Bu düşük faiz ve yüksek limitli krediyi veren bankalar Ziraat Bankası, ING Bank, Garanti Bankası ve de İş Bankası’dır. Her vatandaşın bir şekilde gerek hastalık gerek eğitim gerekse de ulaşım gibi nedenlerden dolayı eğer birikmiş bir parası yoksa bu ihtiyaç kredileri gerçekten de bir ihtiyaç haline geliyor. Vatandaşlarda o yüzden düşük faiz ve yüksek limit ile kredi veren bankaları her geçen gün biraz daha fazla araştırmaktadır. Bankalara da bu talebi geri çevirmeyerek halkına gereken desteği vermeye çalışmaktadır.
Pandemi süresince halkın büyük bir çoğunluğunun başvurmuş olduğu düşük faizli krediler yeniden ortaya çıktı. Halkın içinde olduğu bu ekonomik sıkıntıdan çıkabilmesi için ilaç gibi olan bu düşük faizli ihtiyaç kredileri yine yoğun bir ilgi ile karşılanmışa benziyor. Fakat halk merak içinde bu kredileri kimler hangi şartlarda alabilmekte ve de bu düşük faizli ihtiyaç kredisini hangi bankalar vermektedir. Halkın merak ettiği diğer bir konu ise bu kredilerin geri ne zaman ödenmeye başlayacak olması. Bütün bu bilgileri haber kaynağımızda merak eden ve araştıran borçlu vatandaşlarımız için bir araya getirdik.


KİMLER BAŞVURABİLİR?

Halkın kafasında olan bir diğer soru da herkese aynı faiz oranı mı uygulanacak ve de bu krediyi kimler alabilecek oldu. Bu ihtiyaç kredisinde de diğer kredilerde olduğu gibi her vatandaşa maalesef aynı faiz oranı ve limit uygulanmayacak. Daha önceki kredi siciline göre bir faiz belirlenecek. Başvurabilmek için de gerekli bir şart yok. Her vatandaşımız bu kredilere başvuru yapabilmektedir. Sadece kimliğiniz ile başvurabileceğiniz bu krediler kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Üç bankaya da kredi başvuruları standart olarak işlemektedir. Garanti, İş Bankası ya da ING Bank aynı şekilde kredi başvurusu almaktadır. Bu üç bankaya mobil bankacılık, internet bankacılığı ya da telefon bankacılığı ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ancak en garanti kredi başvurusu fiziksel şubelere başvurmakla olabilir. O nedenden ötürü mümkün olduğunca kredi başvurularını fiziksel banka şubelerine yapın.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR