20 ve 40 Bin TL Hibe Destek Ödemesi İçin Başvurular Başladı! Hemen Başvuru Yapın!

20 ve 40 Bin TL Hibe Destek Ödemesi İçin Başvurular Başladı! Hemen Başvuru Yapın!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, dar gelirli vatandaşlara barınma yardımı olarak 20 bin veya 40 bin TL yardım yapılacağı açıklamasını geçtiğimiz günlerde yapmıştı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, dar gelirli vatandaşlara barınma yardımı olarak 20 bin veya 40 bin TL yardım yapılacağı açıklamasını geçtiğimiz günlerde yapmıştı. Devletin barınma yardımları için ödenen tutarlar 2020 yılı için faklı ve özel olarak tekrar düzenlendi. Prefabrik ev alımı, betonarme ev yapımı, ev onarımı yardımı ve ev eşyası yardımı tutarlarında değişiklikler yapılarak bu yardımların paraları yükseltildi.
İşte yardımın ayrıntıları!
 
20.000 ve 40.000 bin TL yardım parası vatandaşlarımız için en gündemde olaylar arasındadır. Maddi açıdan bir de korona virüsten dolayı olumsuz etkilenen vatandaşlarımız için Aile, Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yardım yapılıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, geçtiğimiz günlerde açıklama yaparak bu vatandaşlarımızın evlerinin yenilenmesi için her türlü yardımın yapılacağını söyledi. Selçuk, bu yardımların normalleşme sürecinden sonra da devam edeceğini belirtti.

Vatandaşlarımızın bu yardımlardan faydalanabilmesi için öncelikle Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olması gerekiyor. Vatandaşlarımız tarafından da yapılacak olan yardımdan faydalanabilmek için öncelikle ihtiyaç sahibi olması gerekiyor. Vatandaşlarımız tarafından yapılacak olan yardım başvuruları ihtiyaç sahiplerini belirlemek amacı ile incelenmeye alınacaktır. Bu süre içinde başvurular incelenecek ve vatandaşlarımıza en kısa sürede dönüş yapılacaktır.
 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR