15 Eylül Konut, Taşıt, İhtiyaç ve Tatil Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar Oldu?

15 Eylül Konut, Taşıt, İhtiyaç ve Tatil Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar Oldu?

Banka faizlerine ne oldu? Banka faizler artıyor mu? Bankalar faizleri neden arttırıyor? Banka faizleri geçtiğimiz günlerde koronavirüsün etkisiyle düşmüştü şimdi banka faizlerinin tavan yapmasına ne sebep oldu? Banka faiz oranları ne kadar yükseldi?

Banka faizlerine ne oldu? Banka faizler artıyor mu? Bankalar faizleri neden arttırıyor? Banka faizleri geçtiğimiz günlerde koronavirüsün etkisiyle düşmüştü şimdi banka faizlerinin tavan yapmasına ne sebep oldu? Banka faiz oranları ne kadar yükseldi? En düşük faizle kredi veren banka hangisi? Hangi bankanın faizleri en yüksek! Faizleri yükselten bankalar arasında hangi isimler bulunuyor. Banka faizlerinde krediyi hangi sebeple çekmiş olursan ol faizler aynı mı? Bankalar ödeme seçeneklerini de zorlaştırdı mı? Bankalardan kaç aya varan vade ile kredi çekebiliyoruz?
Milyonlarca vatandaşımız tarafından güncel kredi faiz oranları araştırılıyor. Vatandaşlarımız günce bilgiler için gündemi oldukça merak ediyorlar. Beklenmedik bir şekilde bankalar kredi faiz oranlarını tavan yaptırdı. Bankalar son haftalarda kredi faiz oranlarını sürekli değiştirdi. Kredi çekerek ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar korona virüsü etkisiyle düşen kredi faizi imkânlarını kaçırdılar mı? Düşük faizli kredi fırsatlarını kaçıran vatandaşlarımız için yeni fırsatlar gelecek mi? Korona virüs sürecinde de en çok vatandaşlarımızın yanında olan ve önerdiği düşük faizli kredi imkânlarıyla vatandaşlarımızın yüzünü güldüren bankalar kamu bankaları olmuştur.

BANKALARDAN ŞOK EDEN FAİZLER!
 
Konut kredisinde faiz oranlarının düzenlenmesiyle birlikte en uygun faizle kredi veren bankalar vatandaşlarımız tarafından araştırılmaya başlanmıştır. Bu süreçte en çok tercih edilen bankalar yine kamu bankaları olmuştur. Peki, en çok tercih edilen kamu bankaları hangileridir? En çok tercih edilen kamu bankaları yüzde kaç oranında faiz uyguluyor? Ziraat Bankası yüzde kaç oranında faiz uyguluyor? Vakıfbank yüzde kaç oranında faiz veriyor? İşte konut kredi faiz oranlarını sizler için araştırdık.
Birikim yapamayan vatandaşlarımız ev almak için konut kredisini tercih ediyor. Günümüzde ev almak için kullanılan en kolay ve ulaşılabilir yöntemlerden bir tanesi konut kredisi imkânlarından faydalanmaktır. Peki, bu imkânlardan yararlanmak isteyen vatandaşlarımız geç mi kaldı? Şimdilerde banka kredileri oldukça yükselmiştir. Konut kredisi ile ev almak isteyen vatandaşların geçtiğimiz aylarda düşük kredi imkânlarından faydalanmaları gerekiyordu. Ülkemizde Mart itibariyle ilk koronavirüs vakasının tespit edilmesiyle birlikte ülkemiz oldukça zor bir döneme girmiştir.

Ülkemizin korana virüs süreciyle mücadelesinde ekonomik anlamda tahribat oldukça yüksek olmuştur. İlk korona virüs vakalarıyla birlikte ülkemizde ekonomik kriz başlamış kendini ayakta tutamayan firma ve işletmeler çalışan elemanlarından bazılarının işine son vermek zorunda kalmıştır. Bu durumda mal ve hizmet değerleri oldukça artmıştır. İşsizliğin de artmasıyla vatandaşlarımız kendini güvende hissetmemeye başlamıştır. Bu dönemde kendini güvende hissetmek isteyen vatandaşlarımız ev alma girişiminde bulunmuşlardır. Ellerinde olan birikimlerle birlikte konut kredisi hakkından da yararlanarak vatandaşlarımız ev sahibi olmak için adım atmışlardır. Peki, şimdi ne olacak? Kredi faiz oranları arttı bu imkânlardan yararlanamayan vatandaşlarımız şimdi hangi bankadan yüzde kaç oranla faiz alacaklar?

HANGİ BANKA YÜZDE KAÇ ORANINDA FAİZ VERİYOR?
 
VAKIFBANK FAİZ ORANLARI
Sarıpanjur konut kredisi: 1.09

GARANTİ BBVA FAİZ ORANLARI
Konut kredisi: 1.29

İŞ BANKASI FAİZ ORANLARI
Ev kredisi: 1.15


TEB FAİZ ORANLARI
Konut kredisi: 1.29

QNB FİNANSBANK FAİZ ORANLARI
Konut kredisi: 1.49

DENİZBANK FAİZ ORANLARI
Mortgage kredisi: 1.29

ING BANK FAİZ ORANI
Konut kredisi: 1.24

YAPI KREDİ FAİZ ORANLARI
Konut kredisi: 1.45

AKBANK FAİZ ORANLARI
Konut kredisi: 1.19

ZİRAAT BANKASI FAİZ ORANLARI
Kont kredisi: 1.09
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER