1000 TL Sosyal Yardım Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

1000 TL Sosyal Yardım Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, pandemi süresince verilen 1.000 TL sosyal yardım ödemesi ile ilgili açıklamada bulundu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, pandemi süresince verilen 1.000 TL sosyal yardım ödemesi ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Selçuk açıklamasında: ““Devletimiz sosyal devlet olmanın gereğini her zaman yerine getirmiştir. Bu nedenle pandemi döneminde milyonlarca vatandaşımıza 1.000 TL sosyal yardım ödemesi yaptık. Bu nakdi ödemeler bu vatandaşlarımızın zor duruma düşmemeleri ve hayatlarını idame etmeleri için gerçekleştirildi. Aldığımız olumlu sonuçlar neticesinde 3. faz 1.000 TL sosyal yardım programını ucu açık hale getirdik. Artık ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız diledikleri zaman 1.000 TL sosyal yardım başvurularını e-devlet üzerinden yapabilecekler. Biz bakanlık olarak çok daha fazla vatandaşımıza ihtiyaç halinde sosyal yardım vermek istiyoruz. Başvurular titizlikle inceleniyor. Vatandaşlarımız yeni başvurularını gerçekleştirip sonuçlarını bekleyebilirler” dedi.

Sosyal Yardım Desteği Başvurusu Nasıl Gerçekleştirilir?

Başvurular, T.C. kimlik numarasının son rakamına göre E-Devlet üzerinden alınıyor. Buna göre; T.C. kimlik numarasının son rakamı 0 olanlar Pazartesi, 2 olanlar Salı, 4 olanlar Çarşamba, 6 olanlar Perşembe ve 8 olanlar Cuma günleri başvuru yapabilecek. Cumartesi ve Pazar günleri ise isteyen herkes başvurabilecek.  Siteye giriş yaptıktan sonra sosyal yardım desteği ile alakalı kısım sayfada yer alır. Başvuru sırasında fonda gereken bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlamanız oldukça önemlidir. Çünkü bilgilerinde yanlışlık olan kişilerin başvuruları iptal edilir. Ayrıca ödemeler formda belirttiğiniz ibanlar üzerinden hesabınıza yatırılır. Bu nedenle bilgilerinizin eksiksiz ve doğru bir şekilde yazılması çok önemlidir. IBAN bilgisini girmeyenlere ise PTT aracılığıyla ödeme yapılacak.


Başvuru Sırasında En Çok Dikkat Edilen Noktalar

Pek çok kişi tarafından başvuru yapılan sosyal yardım desteği binlerce kişi arasından seçiliyor. Bu noktada ise en çok dikkat edilen hususlar şunlar oluyor; Gelir-gider dengesi, Kira gideri, çocuk sayısı ve diğer masraflar en çok dikkat edilen konular arasında yer alıyor. Aynı zamanda başvuru sürecinin nasıl ilerlediği hakkında da birçok soru yer alıyor. Başvuru süreçleri e-Devlet üzerinden takip edilebiliyor. Başvurunuz onaylandığında ise başvuru sahibinin, başvuru formunda belirttiği ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na değerlendirmeler iletiliyor.

 

DİĞER



DİKKAT ÇEKEN HABERLER